Jaki smartwatch dla biegacza?

Smartwatch to gadżet, którego funkcjonalność pokocha każdy miłośnik nowoczesnych technologii. Jest to urządzenie, które docenią także miłośnicy biegania, dla których może stanowić nie tylko ciekawą nowinkę, lecz przede wszystkim pomocne narzędzie do codziennych treningów. Jednakże mnogość produktów oferowanych przez producentów może nieco przytłaczać. Jaki smartwatch dla biegacza wybrać? Czym się kierować?

Kwestia pierwsza – kompatybilność

Rozważając zakup smartwatcha, na sam start powinniśmy wziąć pod uwagę jego kompatybilność ze smartfonem – oprogramowanie zegarka powinno współgrać z systemem operacyjnym naszego telefonu. W innym wypadku nie zapewnimy połączenia między urządzeniami, w związku z czym gadżet nie będzie mógł spełniać swoich podstawowych funkcji, będąc dla nas bezużytecznym.

Kwestia druga – zainstalowane funkcje

Poszczególne smartwatche różnią się oferowanymi przez nie funkcjami. Podstawowe z nich, poza pokazywaniem czasu (co nie dziwi, w końcu gadżet ten jest unowocześnioną wersją standardowego zegarka), to zazwyczaj: wyświetlanie komunikatów z telefonu, odbieranie rozmów czy przerzucanie piosenek z odtwarzacza muzycznego. Jednak w sytuacji, gdy smartwatch ma w dużej mierze służyć przede wszystkim bieganiu, warto, aby funkcjonalność ta była rozszerzona. W zależności od naszych potrzeb mogą to być funkcje takie jak np. pulsomierz, wysokościomierz, kompas czy nadajnik GPS, a nawet samodzielny odtwarzacz MP3 lub aparat fotograficzny. Wszystko uzależnione jest przede wszystkim od indywidualnych potrzeb oraz, czego nie da się ukryć, grubości portfela, ponieważ rozrzut cenowy pomiędzy poszczególnymi modelami jest bardzo duży…

Kwestia trzecia – cena

No właśnie – cena… Najbardziej zaawansowane modele smartwatchów potrafią kosztować niekiedy niemałą fortunę. Jednak jeżeli nie pragniemy stać się kolejnym pierwowzorem filmowego James Bonda, z całą pewnością znajdziemy produkt lepiej dopasowany do naszych finansowych możliwości, który, co najważniejsze, będzie spełniał nasze oczekiwania.

Kwestia czwarta – design

Smartwatch to przede wszystkim oferowane przez niego funkcje, jednak nie ulega wątpliwości, że podobnie jak klasyczny zegarek, może być istotnym elementem garderoby, podkreślającym nasz styl i osobowość. Wybór odpowiedniego zależy oczywiście od indywidualnych preferencji.

Zazwyczaj dostępne są dwa podstawowe warianty smartwatchów: o prostokątnej lub kwadratowej tarczy. Pierwszy rodzaj to opcja bardziej nowoczesna, kwadratowa tarcza natomiast przeznaczona jest przede wszystkim dla miłośników klasyki i uniwersalności, ponieważ wyglądem przypomina w znacznym stopniu klasyczny zegarek. Wybór wariantu zależy, więc w dużej mierze od osobistego poczucia stylu.

Smartwatch to świetne rozwiązanie dla biegacza – bardziej wygodne i precyzyjne niż aplikacje dostępne na smartfonach, sprawia, że treningi mogą być bardziej owocne i precyzyjne niż kiedykolwiek wcześniej. Od nas zależy natomiast, które opcje i warianty stylistyczne powinien posiadać gadżet dopasowany do naszych potrzeb i finansów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *