Jak zadbać o swojego smartfona w trakcie wakacji – 3 przydatne porady

Okres wakacyjny przed nami, a wielu z nas nie rozstaje się ze swoim telefonem nawet na sekundę. Warto więc zadbać o to, aby podczas wakacji nasz telefon był bezpieczny i nie uległ zniszczeniu.

Na wakacje wybieramy się w różne miejsca – nad morze, jezioro czy też w góry. W każdym z tych miejsc nasz telefon w łatwy sposób może ulec zniszczeniu poprzez zalanie, zasypanie piaskiem czy upadek z wysokości.

Jak zadbać o swój telefon i ograniczyć ryzyko zniszczenia do minimum?

Etui

Zainwestuj w jakościowe etui dla swojego telefonu. Jeżeli wybierasz się w góry i masz zamiar uprawiać sporty ekstremalne np. zjazd rowerem z góry, to warto zaopatrzyć się w pancerne etui. Zapewni ono ochronę Twojemu telefonowi przed upadkiem, wstrząsem, kurzem czy wilgocią.

Jeżeli zaś wybierasz się nad jezioro czy nad morze to możesz zabrać ze sobą wodoszczelne etui, które ochroni Twój telefon przed zalaniem w przypadku upuszczenia go do wody. Dzięki takiemu etui możesz również spokojnie robić zdjęcia i kręcić filmy pod wodą.

Wysoka temperatura

Zwróć uwagę na temperaturę. Nie zostawiaj telefonu na słońcu przez kilka godzin, ponieważ może to źle na niego wpłynąć. Ekspozycja sprzętu na wysoką temperaturę może uszkodzać elementy wewnętrzne telefonu. Zbyt wysoka temperatura działa także negatywnie na działanie oraz żywotność baterii w telefonie. Dlatego warto chronić naszego smartfona przed słońcem.

Szkło hartowane na telefon

Niezależnie od miejsca, w które się wybieracie warto zainwestować w szkło hartowane, które uchroni ekran przed zniszczeniem. Szkło zapobiegnie zarysowaniu przez drobne ziarenka piachu, jeżeli będziemy korzystać z telefonu na plaży, tak samo uchroni ekran przed upadkiem, jeżeli wypadnie nam on podczas jazdy rowerem.

Stosując się do tych 3 prostych porad znacznie zmniejszasz ryzyko uszkodzenia bądź zniszczenia swojego telefonu w okresie wakacyjnym. Dobre etui oraz szkło hartowane zapewnią Ci wystarczającą ochronę. Woda, piach, upadek czy wstrząs nie będą Ci straszne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *