Jak dbać o iPhone’a podczas wakacji?

Wakacje to bardzo ciężki okres dla naszego smartfona ze względu na warunki, w których je wykorzystujemy. Zabieramy je ze sobą wszędzie, a to nie zawsze jest dobry pomysł. Nie są one w końcu niezniszczalne i mogą przetrwać naszych wakacyjnych wojaży.

Większość osób wychodzi z założenia, że sensem telefonów komórkowych jest ich dostępność i możliwość połączenia się z każdego miejsca na świecie. Z tego powodu nie odstępujemy ich na krok i zabieramy je nawet wychodząc do sąsiadującego pomieszczenia. Są jednak sytuacje, do których z całą pewnością się one nie nadają i powinniśmy zostawić je pod opieką innej osoby.

Zalanie wodą

W czasie wakacji na pewno będziemy mieli wiele do czynienia z wodą, bo przecież jeziora, morza i rzeki to idealne miejsce do spełniania urlopu. Pamiętajmy, że telefony komórkowe nie są wodoodporne i nie będą w stanie przetrwać takiej kąpieli. Co prawda jest wiele modeli, które według producentów są w stanie wytrzymać zamoczenie – nie poradzą sobie jednak z długim zamoczeniem i tracą swoja szczelność. Jeżeli chcemy, aby nasz telefon pozostał sprawny i nie ulegał zamoczeniu to powinniśmy go zostawić na brzegu, najlepiej dając pod opiekę osobie, która znamy.

Ostrożnie z piachem

Na samej plaży również musimy uważać, bo piasek również nie będzie korzystnie wpływał na urządzenie. Drobinki piasku mogą dostać się do środka lub np. pod warstwę wyświetlacza. O ile w ten sposób urządzenie nie powinno zostać doszczętnie zniszczone to jednak jego wyczyszczenie może kosztować nas wizytę w serwisie. Dobrym sposobem jest chowanie telefonu do plecaka lub innego miejsca, które nie ma bezpośredniego kontaktu z otoczeniem. Dzięki temu uchronimy urządzenie również od wpływu wysokiej temperatury.

Uszkodzenia mechaniczne

Wakacje to nie tylko wylegiwanie się na plaży i zażywanie kąpieli słonecznych. W tym czasie mnóstwo osób pozostaje aktywnych i uprawia sporty. Nigdy nie powinniśmy zostawiać telefonu przy sobie, gdy mamy zamiar trenować. Może nam w trakcie ćwiczeń wypaść lub o coś uderzyć, co może skutkować pękniętym wyświetlaczem lub nawet poważniejszym uszkodzeniem. W czasie jazdy na rowerze nie zaleca trzymania się go w kieszeni, bo bardzo łatwo może wypaść, czego w tym pędzie nawet nie zauważymy. Jeżeli już musimy mieć go przy sobie to warto stosować etui ochronne, które jest w stanie zabezpieczyć telefon właśnie przed takimi zagrożeniami.

Uwaga na kieszonkowców

W czasie wyjazdów wakacyjnych powinniśmy też uważać na kradzieże. Bardzo często turyści są ofiarami kieszonkowców, którzy bezszelestnie są w stanie wyciągnąć smartfona z torebki czy też z kiszeni. Musimy zwracać na to uwagę i mieć na nie oko przez cały czas wyjazdu. Warto trzymać je w przednich lub wewnętrznych kieszeniach obrań lub też w zsuniętej torebce.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *