iPhone 8 – co o nim wiemy do tej pory?

iphone 8

iPhone 8 to smartfon, wobec którego ludzie mają ogromne oczekiwania. Wynika to z faktu, że po pierwsze, Apple od dawna nie pokazało nic rewolucyjnego, a po drugie i co najważniejsze, w tym roku mija 10 lat, od kiedy wyszedł pierwszy iPhone 2G. Z tej okazji fani marki sądzą, że Apple ich zaskoczy.

Co roku, tuż po premierze nowego iPhone’a zaczynają być tworzone plotki, półprawdy, czy też fakty, które zostają zweryfikowane, na temat tego, jaki będzie przyszłoroczny iPhone. W tym roku tych informacji jest o wiele więcej, spodziewając się niemożliwego, fani, a także serwisy branżowe podsycają atmosferę. Prawdy dowiemy się dopiero wraz z premierą, która odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu. Co jednak mówi się o najnowszym iPhone teraz?

Nawiązanie do przeszłości

Swoją obudową, najnowszy iPhone ma nawiązywać nieco do modeli z dawnych lat. Prawdopodobnie będzie miał metalową ramkę oraz szklany tył obudowy jak w iPhone’ach 4 i 4s.

Najważniejszy – ekran

To na temat wyświetlacza nowego sprzętu Apple powstaje najwięcej plotek. Samsungowi udało się zbudować wygięty ekran, który po bokach nie ma ramek, ale posiada krawędzie na dole i na górze. Apple prawdopodobnie w tym roku go pokona, co pokazują rendery, stworzone wg. plotek na podstawie schematów z fabryk Apple (Endgadget). Od samego początku mówiło się, że iPhone 8 będzie całkowicie pozbawiony ramek, a Touch ID, jak i inne czujniki zostaną wbudowane w wyświetlacz. Według pojawiających się renderów, właśnie tak będzie.

Trzy wersje iPhone’a

Dużo mówiło się także o tym, że pojawią się nie dwa modele smartfona, tak jak to działo się od iPhone’a 6, a aż trzy, czyli ulepszone wersje iPhone’a 7, tzn. 7s i 7s Plus oraz tajemnicza 8. Co ciekawe, iPhone 8 ma być najdroższym w historii. Przyjdzie nam za niego zapłacić nawet 4000 złotych i to za wersję z najmniejszą pamięcią.

Ładowanie bezprzewodowe

Wraz z iPhonem 7 Apple pokazało, że idzie w kierunku dla niektórych firm oraz fanów niezrozumiałym, pozbawiło telefon portu mini Jack. Teraz przychodzi czas na ładowanie bezprzewodowe. Tak, wiemy, że większość telefonów z Androidem je posiada, ale istnieje bardzo dużo prawdopodobieństwo, że owe ładowanie będzie ładowaniem na odległość, co zmienia postać rzeczy, gdyż byłoby prawdziwą rewolucją.

Aparat

Przyzwyczailiśmy się, do aparatu w iPhonie rozmieszczonym poziomo, tym razem tylna kamera (podwójna z teleobiektywem, optyczną stabilizacją obrazu i zoomem optycznym x3) zostanie umieszczona w pionie, w module znajdą się również mikrofon oraz lampa błyskowa. Podwójną kamerę, nie tylko zobaczymy na tyle telefonu, w nowej wersji iPhone’a prawdopodobnie otrzymamy podwójną kamerę FaceTime (FaceTime 3D), która dodatkowo posłuży za system rozpoznawania twarzy.

Plotek na temat najnowszych iPhone’ów istnieje wiele, co gorsza bardzo często są one ze sobą sprzeczne. Oznacza to prawdopodobnie, że Apple testowało wiele prototypów sprzętu. Na prawdziwe informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać do premiery smartfonów, a póki co w czerwcu na WWDC zobaczymy nowy system, czyli iOS 11. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *