iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7

Powinieneś zwrócić się ku urządzeniu z iOS na pokładzie czy może w tym starciu wygrywa Samsung S7, działający na Androidzie? Ostatni smartfon Apple ukazał się ponad 2 miesiące temu. Wielu z nas widzi w nim odświeżoną wersję iPhone’a 6s z lepszym aparatem oraz wodoszczelnością, ale nadal jest to najbardziej potężny iPhone jaki powstał. Jeśli szukamy androidowego odpowiednika to najlepszym wyborem byłby Pixel od Google, ale równie dobrze sprawdzi się nieco starszy Samsung Galaxy S7.

Wydaje się, że Samsung Galaxy S7 nie może być do końca równym przeciwnikiem dla iPhone’a 7. Flagowiec Samsunga ukazał się w marcu 2016 roku i szybko został ulubieńcem krytyków, dzięki swojemu świetnemu wyświetlaczowi, podzespołom oraz możliwością używania z goglami VR. Oba smartfony są topowymi urządzeniami na 2016 roku, lecz który powinieneś wybrać?

Design

Jeśli chodzi o wygląd, są to jak dotychczas dwa najładniejsze urządzenia jakie można znaleźć. Wszystko zależy od naszego gustu. Kiedy dwa smartfony brałyby udział w konkursie piękności z pewnością doszłyby do finału, a sędziowie mieliby ciężki orzech do zgryzienia. Użyte materiały w Samsungu to głównie aluminium i szkło, które znajdziemy zarówno z przodu oraz z tyłu. iPhone 7 jest bardziej podobny do swojego poprzednika, wygląda jednak trochę lepiej i otrzymał nowe, ciekawsze oraz bardziej eleganckie kolory.

Wyświetlacz

Najnowszy iPhone jest mniejszym urządzeniem od Samsunga Galaxy S7. Wyświetlacz posiada odpowiednio 4,7” w iPhone 7 oraz 5,1” w Samsungu Galaxy S7. Apple nadal używa wyświetlaczy LCD – Retina, których rozdzielczość to 750 x 1334, a zagęszczenie pikseli wynosi 326 ppi. Prawdopodobnie jest 25 % jaśniejszy niż wyświetlacz iPhone’a 6s oraz posiada szerszą gamę kolorów. Wyświetlacz Apple reaguje też na różny poziom nacisku, dzięki technologii 3D Touch. Pomimo ciekawej technologii jaką jest 3D Touch, wygrywa wyświetlacz Samsunga. Wykonany jest on w technologii Super AMOLED, rozdzielczość wynosi 1440 x 2560 pikseli, a ich zagęszczenie to aż 577 ppi.

Aparat

Aparaty w obu telefonach mają po 12 Mpx z optyczną stabilizacją obrazu. Wartość przysłony to w przypadku smartfona Apple – f/1,8 , a Samsunga – f/1,7. W teorii zdjęcia z aparatu Samsunga powinny być idealne. Oba aparaty mają też do zaoferowania jakąś dodatkową, ciekawą technologię. W telefonie Apple są to cztery diody LED True Tone, dzięki czemu zdjęcia są ostrzejsze i lepiej doświetlone. Samsung posiada aparat z technologią dual-pixel, przez co autofocus działa natychmiastowo. Oba telefony mają też przednie aparaty w iPhone jest to 7 Mpx urządzenie, a w Samsungu 5 Mpx.

Wydajność

Apple twierdzi, że jego procesor A10 Fusion jest 2 razy szybszy niż ten zastosowany w iPhone 6, przy czym także zużywa mniej energii. A10 Fusion jest procesorem czterordzeniowym, dwa z rdzeni odpowiadają za wykonywanie lżejszych operacji, a pozostałe dwa za te najtrudniejsze działania. W Samsungu znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Exynos 8890, którego wspomaga 4 GB pamięci RAM. Na papierze wygrywa Samsung, jednak telefony Apple są bardzo zoptymalizowane, więc pod względem prędkości działania mogą wygrywać z Samsungiem.

Podsumowując oba telefony są najlepszymi urządzeniami na rynku i odpowiedź na to, co powinniśmy wybrać to kwestia raczej upodobań pod względem systemu, który preferujemy – iOS czy Android. Bez względu na to, które z nich wybierzecie, urządzenia sprawdzą się świetnie i będą wam dobrze służyć. Jeśli chodzi natomiast o takie rzeczy jak ekran to nie martwiłbym się zbytnio gorszym wyświetlaczem iPhone’a, dla zwykłego użytkownika jest to niezauważalne, a Super AMOLED Samsunga został stworzony pod gogle VR, z której to technologii Apple póki co nie chce korzystać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *