Co brać pod uwagę wybierając smartfon?

Wybranie nowego telefonu komórkowego, który będzie w stanie zastąpić obecnie posiadane przez nas urządzenie jest obecnie utrudnione. Każdy człowiek orientujący się w świecie technologi i urządzeń mobilnych będzie miał wygórowane oczekiwania, które nie zawsze będą szły w parze z możliwościami finansowymi. Tym bardziej, że każdego roku wypuszczane są nowe modele urządzeń i to nie tylko w najwyższym segmencie, ale również przeznaczone dla średnią i niską półkę cenową. Już możemy być pewni swojego wyboru, gdy ogłoszona zostanie premiera nowego smartfona, która zmieni status quo na rynku. Ceny telefonów się pozmieniają, a my możemy zainteresować się innym urządzeniem, które wcześniej było poza zasięgiem możliwości. Przygotowaliśmy dla was zbiór 4 porad dotyczących wyboru smartfona.

  1. Określ swoje potrzeby

Przed zakupem urządzenia musisz wiedzieć do czego będziesz używał telefonu. Jest cała masa osób, które korzystają z niego wyłącznie do prowadzenia rozmów telefonicznych, z powodzeniem ignorując pozostałe ich funkcje. W takim przypadku nie będziesz potrzebować urządzenia z górnej póki – spokojnie odnajdziesz się w tańszym segmencie. Większość osób korzysta z większej gamy możliwości i ich wymagania będą wyższe. W dalszym ciągu powinniśmy określić czy będzie to twój podstawowy telefon na co dzień czy może przeznaczony do podróży służbowych. W zależności od tego jaki będzie cel przeznaczenia to na takie parametry techniczne i użytkowe należy patrzyć.

  1. Wyświetlacz

Nie oszukujmy się – dla większości użytkowników ekran ma największe znaczenie przy wyborze. Liczy się nie tylko jego wielkość, ale też takie parametry jak pixels per inch (piksele na cal), liczba kolorów, czułość na dotyk a nawet jego wykonanie (technologia pojemnościowa, oporowa). Wszystkie te cechy wpływają na przyjemność użytkowania i czytelność treści.

Idealny wyświetlacz będzie takiej wielkości, która pozwala na wygodne obsługiwanie za pomocą jednej ręki. Zagęszczenie pikseli powinno być na tyle duże, aby przy normalnym użytkowaniu nie widać odstępów pomiędzy nimi. Czułość na dotyk jest kwestią indywidualną i każda osoba będzie preferował coś innego – jest jednak zasada, że im jest wyższa tym lepiej.

  1. Moc obliczeniowa

Dobry smartfon to taki, który będzie działał płynnie w każdej sytuacji – niezależnie od tego czy będziemy korzystali z internetu, robili zdjęcia czy też korzystali z aplikacji mobilnych (najbardziej wymagające są trójwymiarowe gry). Za prędkość działania systemu odpowiedzialne są przede wszystkim: procesor, pamięć operacyjna oraz moduł graficzny. Nie bez znaczenie jest też system operacyjny.

  1. System operacyjny

 

Ma on ogromne znaczenie na kwestie użytkowe oraz dodatkowe możliwości smartfona. Przed wyborem musisz zdecydować, który z nich będzie dla ciebie najlepszy. Jeżeli preferujesz prostotę, szybkość działania i możliwość korzystania z mnóstwa dodatkowych aplikacji to najlepszym wyborem będą telefony wyposażone w system iOS zarezerwowane wyłącznie dla urządzeń firmy Apple. Poza nim mocnymi graczami na rynku są systemy Android i Windows Phone.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *