4 aplikacje motywujące do biegania

aplikacje do biegania
aplikacje do biegania

Jeszcze do niedawna bieganie było niezwykle proste – wystarczyło włożyć zwykłe adidasy i ruszyć przed siebie. Dziś jednak często bywa inaczej: wybieramy często lepszy sprzęt, skomplikowane plany treningowe, a samo bieganie stało się dla niektórych niemal stylem życia. Coraz większa popularność wspomnianej formy ruchu sprawiła także, że nie ominął jej postęp technologiczny. Producenci oprogramowania oferują nam cały szereg użytecznych aplikacji, które nie tylko ułatwią nam trening, lecz także w sposób bardziej skuteczny nas do niego zmotywują. Oto 4 aplikacje motywujące do biegania.

Endomondo

Zdecydowany lider na naszym podwórku, użyteczny także w całej masie innych dyscyplin sportowych, takich jak np. pływanie czy jazda na rowerze. Aplikacja ta posiada wiele bardzo użytecznych funkcji, takich jak: mierzenie dystansu, liczenie spalonych kalorii oraz pokazywanie całej mapy trasy, co umożliwia wbudowana w nią technologia GPS. Oprócz wspomnianej funkcjonalności, popularności Endomondo przysporzyła możliwość pochwalenia się znajomym osiąganymi rezultatami za pośrednictwem Facebooka, dzięki czemu o jego istnieniu dowiadywało się coraz to szersze grono osób.

 

Runkeeper

Bezsprzecznie jedna z najlepszych aplikacji do biegania dostępnych na rynku. To, co większość aplikacji oferuje nam odpłatnie, Runkeeper udostępnia całkowicie za darmo. Mamy więc tutaj statystyki naszego biegu, możliwość tworzenia własnych planów treningowych, z interwałami włącznie, a jeśli chcemy urozmaicić nasze bieganie, dostępne są także różnego rodzaju zabawy biegowe, a nawet wbudowany odtwarzacz muzyczny (!) Łyżką dziegciu jest niestety nieco skomplikowany i mało intuicyjny interfejs, jednak warto poświęcić mu chwilę, aby cieszyć się olbrzymimi możliwościami, i to całkowicie bezpłatnie.

 

Map My Ride

Na tle innych tego typu aplikacji wyróżnia ją wbudowany moduł diety. W związku z czym zapewnia nam dostęp nie tylko do standardowych funkcji takich jak licznik kalorii lub czas czy długość biegu, lecz także pomaga zoptymalizować sposób, w jaki się odżywiamy oraz oblicza nasz dzienny bilans energetyczny.

 

Nike+ Running

Nike jest firmą, która najszybciej przewidziała nadchodzącą modę na bieganie, w związku z czym stała się marką odzieży sportowej najmocniej kojarzoną z tego typu aktywnością oraz jej największym beneficjentem. Jednym z przejawów jej orientacji na bieganie, jest stworzenie jednej z najbardziej popularnych aplikacji treningowych dostępnych na rynku. Warto podkreślić, że jest to aplikacja bardzo prosta, umożliwiająca bardzo intuicyjne użytkowanie, przez co nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu na jej „rozgryzienie”. Posiada wszystkie najważniejsze funkcje oraz osobistego trenera, który pozwala nam na osiągniecie wyznaczonych celów i skutecznie motywuje nas do podjęcia wysiłku.

Aplikacje do biegania potrafią całkiem udanie zmotywować do treningu, a także monitorować nasze postępy. Dlatego też warto wypróbować kilka z nich, aby znaleźć taką, która w największym stopniu spełni nasze oczekiwania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *